05064845295   eceyapigrup@gmail.com
 05064845295
    Hizmetlerimiz    FABRİKA VE OTOPARK ÇALIŞMALARI
FABRİKA VE OTOPARK ÇALIŞMALARI
FABRİKA VE OTOPARK ÇALIŞMALARI

Fabrika İçi ve Otopark Yol Çizgileri

Otopark ve yol çizgileri, bir otoparkı ya da bir yolu düzene sokar. Doğru akışı sağlar, karmaşa ve kargaşaya izin vermez. Araç ya da yayaların yolu veya zemini belli  bir kuralda kullanmalarını sağlar. İş ya da trafik kazalarını önler.  Yol çizgileri ve otopark çizgi ve işaretleri kurallar kullanıcılara bildirilir. Otopark ve yol çizgi boyası olarak zemin yapısına göre 3 farklı boya kullanılır: Akrilik esaslı soğuk yol çizgi boyası, çift kompenantlı  ve tek kompenantlı soğuk yol çizgi boyası.

Otopark çizgileri, araçların park alanlarını daha verimli kullanmasını sağlar. Karmaşık ve düzensiz olarak park yapılmasını büyük ölçüde engeller. Otopark uygulamaları genellikle akrilik esaslı modifiye soğuk yol çizgi boyalarıyla yapılmaktadır. Çalışma yapılmadan önce ekiplerimiz tarafından hava sıcaklığı ölçümleri ve boya uygulanacak zeminde nem ölçümü yapılmaktadır. Yoğun trafiğin olduğu alanlarda çift kompenantlı boya ile de uygulamalar yapılmaktadır.

 

Otopark Kolon ve Duvar Taramaları

Otopark duvarları ve kolonlarına yapılan taramalar görünürlüğü arttırır, bu sayede araçlar için daha güvenli bir park alanı sağlanır.

 

Otopark ve Kolon Numaralandırma

Özellikle büyük otoparklarda araçların bulunmasını kolaylaştırdığı için kolon numaralandırması tercih edilmektedir. Park alanlarının belirli kullanıcılara ayrıldığı otoparklarda ise park alanı numaralandırma uygulaması tercih edilmektedir.

 

Otopark Stop Demiri

Otopark stop demirleri, araçların otopark duvarlarına veya bitişik park alanındaki araçlara zarar vermeden durması için kullanılmaktadır. Park edecek araçlara ve projeye göre özel olarak imal edilmektedir.

 

Otopark Yönlendirme Okları

Otopark yönlendirme okları özel bir ölçü belirtilmediyse 3m ve 5m olarak uygulanmaktadır. Trafik akışını kontrol etmek, dönüşleri belirtmek, çıkış/giriş yönlendirmeleri için kullanılır.

 

Otopark Ekipmanları

Otoparklara uygulanabilecek ekipmanlar park alanı güvenliğine büyük katkıda bulunmaktadır.

 

Kasis ve Kapanlı Kasisler

Otoparklarda kavşak ve dönüş noktalarında araçların hızlarını sınırlamak için hız levhalarıyla birlikte uygulanır. Kapanlı kasisler  ise otopark giriş ve çıkışlarına uygulanabilir.

 

Trafik Aynası

Trafik aynaları görüşün kısıtlı olduğu alanlarda araçların güvenli bir şekilde çıkış yapabilmesi için önemlidir.

 

Kolon Köşe Koruyucular

Araçların otopark kolonlarına çarpıp zarar görmesini engellemek ve kolonları korumak için kullanılabilir. Reflektörleri sayesinde görünürlüğü arttırır.

 

Yükseklik (Gabari) Çubukları

Otoparka izin verilen yüksekliğin üzerindeki araçların girmesi gabari çubuklarıyla kontrol edilebilir. Aynı zamanda elektronik olarak da kontrol edilip sesli ve ışıklı uyarı sistemleri kurulabilir.

 

Levhalar

Otopark giriş ve çıkış levhaları, hız levhaları, yönlendirme levhaları ve uyarı levhaları araçları otopark içinde doğru bir şekilde yönlendirmek ve kurallar hakkında bilgilendirmek için önemlidir.

 

 FABRİKA SAHASI İŞ GÜVENLİĞİ ÇİZGİLERİ

Fabrika iç ve dış mekanındaki çizgiler ve yönlendirmeler fabrika alanının daha verimli kullanmasını sağlar. Karmaşık ve düzensiz olarak alan kullanımını engeller. Sanayi arazi fiyatlarının çok yüksek olduğu bölgelerde yüksek tasarruf sağlar. Fabrika alanları genellikle akrilik esaslı modifiye soğuk yol çizgi boyaları ve epoksi boyalarla yapılmaktadır. Çalışma yapılmadan önce ekiplerimiz tarafından hava sıcaklığı ölçümleri ve boya uygulanacak zeminde nem ölçümü yapılmaktadır. Yoğun trafiğin olduğu alanlarda  daha çok çift kompenantlı boya uygulamaları yapılmaktadır.

 

Fabrika iç sahalarında yönlendirme çizgileri:

 

Forklift ve yaya yolu çizgileri,

Yaya geçidi çizgisi,

Acil çıkış yolu çizgileri,

Stok alanı çizgileri,

Yaya giremez çizgileri,

Palet stok alanı çizgileri,

Depo ve raf önü çizgilerinden oluşur.

Fabrika dışındaki çizgiler ise zemin çizgiler ise:

 

Otopark çizgileri,

Yaya yolu çizgileri,

Yaya geçidi çizgisi,

Nakliye ve yükleme alanı çizgileri,

Dış alan depo çizgilerinden oluşur.

Örnek Resimler
PROJELERİMİZDEN GÖRÜNTÜLER PROJELERİMİZDEN GÖRÜNTÜLER
BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN!
Sektörel haberlerden ve Manisa Epoksi'den haberdar olmak için bizi takip edin.
BİZİ ARAYIN
MANİSA EPOKSİ KAPLAMA & UYGULAMA MERKEZİ
Şikayet, istek, öneri ve bilgi için müşteri hizmetlerimizden destek alabilirsiniz.
eceyapigrup@gmail.com adresine mail gönderebilirsiniz.
Manisa Epoksi ® 2018 Tüm Hakları Saklıdır.
ÇALIŞMA SAATLERİ
  • Hafta İçi :
  • Cumartesi :
  • Pazar :
  • 08.00 - 20.00
  • 08.00 - 20.00
  • 10.00 - 18.00